Ostatnia wizyta: Obecny czas: Sob Cze 24, 2017 3:40 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: CZY TO JEST NIE GODNE LUB GRZESZNE ?
PostWysłany: Śro Gru 15, 2010 12:06 pm 

Dołączenie: Śro Gru 15, 2010 12:04 pm
SZCZĘŚĆ BOŻE
DRĘCZĄ MNIE DWIE SPRAWY.
1) - CZY JAK KSIĄDZ NIE ODPRAWIŁ SPOWIEDZI POWSZECHNEJ NA POCZĄTKU MSZY ,TO CZY UDZIAŁ PEŁNY WE MSZY-PRZYJĘCIE JEZUSA W SAKRAMENCIE KOMUNI BYŁO GODNE ?-MOŻE TAK MIAŁO BYĆ BO TO MSZA ŻAŁOBNA BYŁA ?

2)-NAJWAŻNIEJSZE NAJBERDZIEJ DRĘCZĄCE BO WBREW SUMIENIU-LUB INACZEJ---RACZEJ TEGO CO W DANEJ CHWILI CZUŁEM LUB MI SIĘ WYDAWAŁO . WIĘC NIE WIEM CZY TU GRZECHU NIE BYŁO- PROBLEM DOTYCZY MYŚLI PODCZAS TEJ MSZY PRZED SAMYM PRZYJĘCIEM KOMUNII ŚW.-A MIANOWICIE SKORO NIE GODNIE TO MOŻE NIE POWINIENEM PRZYJMOWAĆ KOMUNII,ROZUM MI MÓWIŁ ŻE MOGĘ BO TO NIE MOJA WINA ŻE SPOWIEDZI POWSZECHNEJ NIE BYŁO-I NIE MAM GRZECHÓW CIĘŻKICH,ALE SUMIENIE TONĘŁO W SKRUPÓŁACH-CZY POWINIENEM IŚC DO KOMUNI ,
RODZI SIĘ TU W SUMIENIU MOIM PYTANIE CZY SKORO WYDAWAŁO MI SIĘ ŻE NIE POWINIENEM -ALE ZAZNACZAM W SUMIENIU -(BO ROZUM POZWALAŁ) A PRZYSTĄPIŁEM ZGODNIE Z ROZUMEM ALE TEŻ NIE DO KOŃCA PEWNYM CZY TO BYŁ GRZECH ? LUB JAKAŚ NIEGODNOŚĆ ? CZY TO NIE BYŁ GRZECH CIĘŻKI ?-ZE W NIEPEWNOŚCI JAKIEJŚ PRZYSTĘPOWAŁEM ?I CZY W TAKICH NIEPEWNOŚCIACH POWINIENEM SIĘ WSTRZYMYWAĆ OD KOMUNI-KIEDYŚ MI SPOWIEDNIK POWIEDZIAŁ ŻE W TAKIEGO RODZAJU NIEPEWNOŚCIACH A NAWET CIĘŻSZYCH GDY SUMIENIE WYŻUCA GRZECH CIĘŻKI -(A RACZEJ JEST NIEPEWNOŚĆ SUMIENIA ) A ROZUM NIE TO POWINIENEM PRZYSTĘPOWAC I ROZSTRZUGAĆ NA SWOJĄ KORZYŚC GDY NIE JESTEM PEWNY ŻE CIĘŻKI GRZECH I ROZUM MI PODPOWIADA ŻE TO SKRUPUŁY .

3)BO JA ODBIERAM TO ROZUMEM JAKO ZBĘDNY SKRUPÓŁ-MOGĄCY BYĆ NAWET POKUSĄ SZATANA.-CZY TUTAJ MAM RACJĘ?

4)JA PRZEPROSIŁEM W MYŚLACH PRZED SAMĄ KOMUNIĄ-CZY W TAKICH WYPADKACH TO WYSTARCZA BY WSZYSTKO BYŁO GODNE ? I CZY JEŻELI KIEDYŚ SIĘ ROZKOJAŻĘ PODCZAS SPOWIEDZI POWSZECHNEJ I PUŻNIEJ JESZCZE W MYŚLACH PRZEPROSZĘ-(OCZYWIŚCIE ZAWSZE STARAM SIĘ KONCENTROWAĆ )-TO CZY TO DO W MIARĘ "GODNEGO" PRZYJĘCIA KOMUNI WYSTARCZY ?

Offline Profil E-mail  

Temat postu: Re: CZY TO JEST NIE GODNE LUB GRZESZNE ?
PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 9:32 am 

Dołączenie: Śro Sie 25, 2010 8:52 am
Janie z tego co wiem to podczas Mszy św i tez przed nią sa momenty, które gładzą nasze powszednie grzechy - jednym z nich jest znak krzyża czyniony przy wejściu do kościoła - jest to znak zmazania grzechów powszednich, więc juz w tym momencie masz zmazane grzechy powszednie, a jeśli czynisz wewnętrzny akt żalu to to też się liczy.
pozdrawiam:)

Offline Profil  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość