header

Poszukuje osób


Jarek
2013-01-02

 

Poszukuje osób  które chciały by się  przyłączyć się do Powstającego Stowarzyszenia

Które pomagało by ludziom w całej Polsce .

Osoby które przyłączyły by się mogły by pomagać potrzebujących wsparciem dobrym słowem , kierować nas do potrzebujących , oraz  dostarczać pomoc w swojej miejscowości jaką od nas otrzymają .

 

Nim nas jest więcej tym więcej Pomocy.

 

 Każdy z nas chciałby być szczęśliwy, ale nie wielu wie, czym jest szczęście. Ludzie często czerpią radość z posiadania pieniędzy , dóbr materialnych, czy sławy , są wśród jednak nas tacy, dla których najważniejszy jest drugi człowiek i to , że mogą dzielić się tym co mają z innymi. Uważam zatem, że pomoc bliźnim może być źródłem szczęścia .                         

Argumentem uzasadniającym słuszność postawionej tezy jest postawa Matki Teresy z Kalkuty. Przez ponad 45 lat służyła ubogim , chorym, sierotom i umierającym w Indiach. Założyła zgromadzenie Misjonarek Miłości, które na całym świecie pomaga potrzebującym. W jej życiu gościło ubóstwo , ale zawsze była radosna. Niesienie pomocy dawało jej szczęście i satysfakcję.

 Argumenty , które postawiłam, potwierdzają słuszność postawionej prze ze mnie tezy. Z całą pewności a pomoc bliźnim może być źródłem szczęścia. Dobrze , że żyją wśród nas osoby , które bezinteresownie chcą pomagać innym. To właśnie oni są szczęśliwymi ludźmi.

 

Ponad to wszystko istnieje jeszcze fakt, że wspieranie innych leży w naturze człowieka. Przynosi ono nam dużą satysfakcję i szczęście również dlatego, że wielu z nas nadal nie może patrzeć na cierpienie. W gruncie rzeczy wszyscy jesteśmy dobrzy. Mimo, lekko zagłuszanego czasami, głosu życzliwości, zauważamy ludzki ból. Istnieją oczywiście osoby, które ignorują to zjawisko, jednak czy moga one liczyć na spokój ducha? Pomagając innym, tyle na ile jesteśmy w stanie, mamy czyste sumienia. Nasze myśli są wolne od wyrzutów.

 

 Bycie dobrym dla innych i służenie pomocną dłonią nawet obcym ludziom, nie jest łatwym zadaniem... Moim zdaniem jest to jednak błogosławiony trud, który daje nam najwięcej szczęścia i satysfakcji.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej pisz    medjugorie81@gmail.comWstecz

Przejdź do FORUM
Najnowsze tematy

Nick: ~jarek280
Tytuł: Intencje modlitewne
Treść: Codziennie o godz 18 modlimy się w intencjach pa ...
27.02.2011   Komentarzy(0)
Więcej...


Nick: ~Siostra Ansgaria
Tytuł: Beatyfikacja Sługi Bożego Jana Pawła II
Treść: W Strzelcach Opolskich organizowana jest pielgrzym ...
25.02.2011   Komentarzy(0)
Więcej...


Nick: ~JAN
Tytuł: CZY TO JEST NIE GODNE LUB GRZESZNE ?
Treść: SZCZĘŚĆ BOŻE DRĘCZĄ MNIE DWIE SPRAWY. 1) - ...
15.12.2010   Komentarzy(1)
Więcej...


Twój e-mail :