header

Modlitwa Wstawiennicza


jarek280
2010-06-03

Po co modlitwa wstawiennicza:

Są osoby które pogubiły się duchowo, i daleko odeszły od Pana Boga. A teraz czują iż same nie maja dość siły i wiary aby przyjść do Pana Jezusa. Są osoby które mają trudności z modlitwą osobistą. Te osoby mogą prosić pana o uzdrowienie lub uwolnienie. Aby postąpić na przód w życiu religijnym. Są osoby smutne, zgorzkniałe które straciły radość z życia, czuja pustkę i te osoby mogą prosić pana Jezusa, o to aby wskazał im źródło radości i pokoju. Aby przemienił ich życie tak jak on tego chce. Są osoby cierpiące na różne choroby, często medycznie nieuleczalne, te osoby maja prawo prosić o uzdrowienie fizyczne gdyż Jezus głosił Ewangelie królestwa i leczył wszystkie choroby i wszystkie słabości. Są osoby które w życiu doświadczają wielu niewytłumaczalnych niepowodzeń, prześladowań duchowych wobec których czują się bezsilnie. Jeżeli w zespole modlitewnym jest kapłan, te osoby mogą prosić Pana Jezusa, o modlitwę o uwolnienie od pokus i wpływu złego, od skutków przekleństwa, okultyzmu, wróżb, czarów, wywoływania duchów. Jednak do modlitwy wstawienniczej nie przychodzimy po to aby ktoś za nas coś załatwił u Pana Boga, lub aby załatwić jakieś sprawy dla innych. Przychodzimy z pragnieniem odnalezienia Pana Jezusa, zaproszeniem go do swojego życia i owocnego spotkania z nim. Zasadniczo nie należ przychodzić do modlitwy by prosić o modlitwę za inne osoby, ale przede wszystkim za siebie. Każdy z nas może prosić dla siebie o wylewanie i rozpalanie darów ducha Świętego. O uzdrowienie fizyczne duchowe, lub psychiczne, ale także pamiętajmy i wierzmy że najmilszą modlitwą i najwspanialszym pana Jezusa jest to abyśmy prosili go o nasze pełne nawrócenie się do Boga i zbawienie wieczne. Przy tym nie wolno nam zapomnieć o modlitwie uwielniebnia i dziękczynienia.

 

Jak przygotować się do modlitwy?

  1. Zrobić rachunek sumienia, pójść do spowiedzi, przyjąć komunie Święta. Z modlitwy wstawienniczej mogą skorzystać tylko osoby będące w stanie łaski uświęcającej tzn. mogące przystępować do komuni Św. Dlaczego? W stanie grzechu ciężkiego jesteśmy oddaleni od Pana Boga i nie zdolni przyjąć jego darów. "Pożądacie, a nie możecie żywicie morderczą zazdrość, a nie możecie osiągnąć. Prowadzicie walki i kłótnie a nic nie posiadacie, gdyż się nie modlicie. Modlicie się a nie otrzymujecie, bo źle się modlicie, starając się jedynie o zaspokojenie swych żądz." (Jk 4,2-3) W tym fragmencie świety Jakub wskazuje nam na wewnętrzna postawę która jest przeszkodą dla dobrej modlitwy. Dla tego przed przystąpieniem do modlitwy wstawienniczej należy zrobić rachunek sumienia, czy aby nie jesteśmy w grzechu ciężkim. Należy także przypomnieć sobie czy nie wikłałem się w rzeczy demoniczne, satanistyczne i okultystyczne.
  2. Na osobistej modlitwie przed modlitwą wstawienniczą zapraszać Pana Jezusa do swojego życia i przedstawić mu swoją proźbę.
  3. Starać się o wzbudzenie w sobie intencji. Nie mogę przychodzić do modlitwy wstawienniczej, że chodzi mi tylko o dar uzdrowienia, uwolnienia. A Darczyńca- Pan Jezus- mnie nie obchodzi. Zwracam się proźbą do Boga zakłada prawdziwe i szczere nawrócenie. Nie mogę prosić Boga abym został uzdrowiony z założeniem że nadal będę żył w grzechu. W modlitwie wstawienniczej nie chodzi o "Świadczenie usług" przez Jezusa. Chodzi o nową relację z Jezusem.
  4. Cały czas starać się o wyciszenie umysłu i emocji, o rozmodlenie spokój skupienia na Panu Jezusie.Wstecz

Przejdź do FORUM
Najnowsze tematy

Nick: ~jarek280
Tytuł: Intencje modlitewne
Treść: Codziennie o godz 18 modlimy się w intencjach pa ...
27.02.2011   Komentarzy(0)
Więcej...


Nick: ~Siostra Ansgaria
Tytuł: Beatyfikacja Sługi Bożego Jana Pawła II
Treść: W Strzelcach Opolskich organizowana jest pielgrzym ...
25.02.2011   Komentarzy(0)
Więcej...


Nick: ~JAN
Tytuł: CZY TO JEST NIE GODNE LUB GRZESZNE ?
Treść: SZCZĘŚĆ BOŻE DRĘCZĄ MNIE DWIE SPRAWY. 1) - ...
15.12.2010   Komentarzy(1)
Więcej...


Twój e-mail :