header

Kolejne zagrożenia


jarek280
2010-06-05

Lato to czas urlopów i niejednokrotnie rozstań z dziećmi. Wysyłając dzieci na kolonie i obozy starajmy się przestrzegać je przed niebezpieczeństwami samotnych przygód, brawury, ale i przed opuszczaniem niedzielnej  Mszy świętej. Ponadto okazuje się, że właśnie podczas kolonii najczęściej dochodzi do pierwszych kontaktów dzieci ze spirytyzmem, jak i do robienia tatuaży.
 
Trzeba zawczasu uświadomić dzieci, ze wywoływanie duchów jest wielkim ryzykiem,  jest wielokrotnie i surowo zakazane w Piśmie Świętym.  To poważny grzech, przez który człowiek naraża się na działanie złych duchów. Może to pociągać za sobą wieloletnie skutki.
 
Z tej przyczyny przygotowaliśmy dwie ulotki ostrzegające przed wywoływaniem duchów, jedną uniwersalną, drugą, kolorową, dla dzieci. Podglądy ulotek znajdują się na dole artykułu.
 
Rodziców chcielibyśmy ponadto ostrzec przed zmywalnymi tatuażami, jakie są coraz bardziej popularne wśród dziec i młodzieży. Okazuje się, że stosowane barwniki chemiczne mogą powodować ciężkie reakcje alergiczne na skórze, występujące wiele tygodni na całym ciele. Zjawisko takie opisało jedno z czasopism medycznych*, z którego zdjęcie publikujemy poniżej. Ponadto moralnie wątpliwe jest wykonywanie jakichkolwiek tatuaży, o czy także przeczytamy w Piśmie Świętym.
 
Każdy tatuaż, piercing, nacinanie skóry i inne czynności stanowią niebezpieczeństwo dla zdrowia, co potwierdzają lekarze specjaliści, a także mogą świadczyć o problemach emocjonalnych.Także treści tatuażu budzą wątpliwości: coraz częściej tatuuje się chińskie znaki szczęścia, smoki, symbole magiczne i pogańskie oraz inne, których treść kłóci się z pierwszym przykazaniem Dekalogu.Wstecz

Przejdź do FORUM
Najnowsze tematy

Nick: ~jarek280
Tytuł: Intencje modlitewne
Treść: Codziennie o godz 18 modlimy się w intencjach pa ...
27.02.2011   Komentarzy(0)
Więcej...


Nick: ~Siostra Ansgaria
Tytuł: Beatyfikacja Sługi Bożego Jana Pawła II
Treść: W Strzelcach Opolskich organizowana jest pielgrzym ...
25.02.2011   Komentarzy(0)
Więcej...


Nick: ~JAN
Tytuł: CZY TO JEST NIE GODNE LUB GRZESZNE ?
Treść: SZCZĘŚĆ BOŻE DRĘCZĄ MNIE DWIE SPRAWY. 1) - ...
15.12.2010   Komentarzy(1)
Więcej...


Twój e-mail :